fund.serceFundacja Serce im. J. Korczaka pragnie serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Projekcie Artystycznym pod nazwą:

"Moje życie w ,,Koronie" - Jestem cudem do odkrycia a nie nie problemem do rowiązania"

Projekt adresowany jest do dzieci z pieczy zastępczej naszego województwa, zarówno instytucjonalnej jak i rodzinnej, w wieku od 3 do 18 lat i wyżej (pozostających w pieczy i kontynuujących naukę). Składa się z Konkursu Artystycznego oraz Talent Show - Sopot Miastem Korczaka.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do własnej twórczości, kreacji, odkrywania talentów, ekspresji emocji i zdobycie poczucia, że każdy może być artystą - w tak trudnym dla dla nich czasie pandemii, a tym samym budowanie siły dzieci z pieczy zastępczej.

Odkrywajmy wspólnie talenty dzieci i spełniajmy ich marzenia.

Dokumenty do pobrania:

logo pfronZapraszamy do udziału w projekcie pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Projekt Rehabilitacji Kompleksowej dedykowany jest osobom, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby zdobyć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. Z zajęć aktywizacyjnych prowadzonych w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej mogą skorzystać także osoby z wrodzoną lub nabytą niepełnosprawnością, zmotywowane do podjęcia pracy, a dotychczas nigdy nie pracujące. Przy współpracy z lekarzami, psychologami i doradcami zawodowymi oraz dzięki zindywidualizowanemu podejściu terapeutów osoby te mogą o wiele szybciej zdobyć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Średni czas pobytu w ośrodku wynosi 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia do

GOM logo

Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości!

Zapraszamy na warsztaty online

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów online, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 8 czerwca zapraszamy mieszkańców powiatu nowodworskiego.

Z ludźmi i dla ludzi - jasny plan działań

- To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na

paint 1945856Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Rodzina zastępcza- bezpieczny dom

został rozstrzygnięty!

 Celem konkursu było propagowanie rodzicielstwa zastępczego.

W odzewie na konkurs wpłynęło 99 prac!!!!!!!

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczestników przelane na papier.

 Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace

w każdej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom biorącym udział w konkursie

za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

 

Zdjęcia z obrad jury

obrady (4) obrady (6) obrady (7) obrady (8)

obrady (1) obrady (2) obrady (5) obrady (9)

Oto lista zwycięzców:

Kategoria wiekowa do 6 lat

I miejsce – Nadia Łaptuta

II- miejsce – Martyna Przybyła

III- miejsce- Agata Parol

Kategoria wiekowa 7-10 lat

I miejsce – Julia Smolińska

II- miejsce – Mikołaj Czubiński

III- miejsce- Wojciech Stec

Kategoria wiekowa 11-15 lat

I miejsce – Paulina Wiśniewska

II- miejsce – Zofia Czubińska

III- miejsce- Oliwia Matusiewicz

Kategoria wiekowa 16-18 lat

I miejsce – Kinga Kolka

II- miejsce – Angelika Chojnacka

III- miejsce- Natalia Lasińska

Zwycięscy otrzymają  nagrody rzeczowe a dla pozostałych uczestników konkursu przygotowaliśmy nagrody pocieszenia.

Zwycięzcy konkursu zostaną telefonicznie poinformowani o terminie wręczenia  nagród.

Pozostali uczestnicy mogą odebrać upominki w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim od 10 czerwca 2021r. do 25 czerwca 2021r.

Zwycięskie prace można obejrzeć w galerii >>>

życzenia dla rodzin zastępczych

physical therapy icon 10922Jeśli planujesz wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pamiętaj o wykonaniu testu w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli poddałeś się szczepieniu, wyjedziesz bez dodatkowych warunków.

Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą wyjechać na turnus rehabilitacyjny, muszą przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Skierowanie na test wystawi lekarz opieki zdrowotnej. Można też będzie uzyskać skierowanie na test, wypełniając formularz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Test należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

 

Wyjazd będzie znacznie łatwiejszy dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, ponieważ wystarczy tylko potwierdzenie przyjęcia szczepionki.

Powyższe zasady obowiązują także opiekuna uczestnika turnusu, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 905)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że posiadamy wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „MORS” w Stegnie ul. Morska 11, 82-103 Stegna.

Dom przeznaczony jest dla łącznie 130 osób przewlekle somatycznie chorych i osób w podeszłym wieku.

W przypadku pytań proszę o kontakt bezpośrednio z Domem Pomocy Społecznej „MORS” w Stegnie tel. 55 247 82 05 wew. 176 (pracownik socjalny) lub z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim tel. 55 246 08 05, 55 246 81 75 w. 27.

Zapraszamy do współpracy

Zarząd Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim podjął decyzję o objęciu honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego przedsięwzięcia “Siłą jest dialog” - innowacyjnego w skali kraju projektu, który powstał z inicjatywy Fundacji Mediatio.

Celem przedsięwzięcia  jest promowanie idei dialogu oraz możliwości skorzystania z mediacji, w tym bezpłatnych spotkań informacyjnych (online). Chcemy pokazać, że w dobie wszechobecnego języka agresji i nienawiści - mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym sposobem rozwiązania różnych problemów, konfliktów, sporów. Dodatkowo możliwość korzystania z narzędzi online daje szybki i bezpieczny sposób rozwiązania sporów czy konfliktów. 

Adresatami projektu są zarówno osoby fizyczne jak również osoby prawne. Z pomocy mogą skorzystać rodziny, przedsiębiorcy oraz instytucje.

Realizacja projektu: od 1 kwietnia 2021r., aż do czasu w którym będzie istniała taka potrzeba.

Zakres projektu obejmuje bezpłatne spotkania informacyjne/konsultacyjne w przedmiocie mediacji, stacjonarnie lub online, telefoniczne.

W ramach projektu fundacja oferuje bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

  1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
  2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
  3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

plakat mediatio