Ułatwienia dostępu

Hostel

     Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi działania mające na celu zapewnienie schronienia osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji osobistej bądź rodzinnej (np. interwencja Policji bądź ośrodka pomocy społecznej w związku z przemocą domową) i muszą przebywać poza miejscem zamieszkania. Oferowana pomoc polega na udostępnieniu całodobowego schronienia oraz zapewnieniu potrzeb socjalno-bytowych przez okres do 72 godzin. Ośrodek dysponuje 3 pokojami, kuchnią oraz łazienką, co pozwala na przyjęcie jednocześnie piątki osób doświadczających przemocy. Ostatecznej kwalifikacji przyjęcia do hostelu dokonuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim. Osobom wymagającym dalszego schronienia na dłuższy okres czasu udzielana jest pomoc w poszukiwaniu miejsca w specjalistycznych ośrodkach wsparcia, domach samotnych matek bądź w innych placówkach świadczących pomoc w postaci schronienia.

            Osoby przebywające w hostelu mogą skorzystać z pomocy specjalistycznej w formie porad: prawnych, psychologicznych i socjalnych oferowanych przez specjalistów Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowy Dworze Gdańskim.

 

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52

(budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego)

tel. 55 261 73 04

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.